ODBIÓR ODPADÓW
Z GABINETÓW WETERYNARYJNYCH

 

Jesteśmy zawsze na czas w Twoim gabinecie.
Swoje usługi wykonujemy profesjonalnie,
jesteśmy niezauważalni dla Twoich klientów.

 

Działamy nieprzerwanie od 2001 roku, a rozwijające się zasoby logistyczne umożliwiają nam terminową obsługę Klientów na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Działalność gabinetów weterynaryjnych wiąże się z produkcją odpadów medycznych, które wymagają odpowiedniej utylizacji. Właściwe zarządzanie i odbiór tego typu odpadów medycznych są nie tylko istotne z prawnego punktu widzenia, ale także kluczowe dla ochrony środowiska i zdrowia publicznego.

Jakie odpady medyczne są wytwarzane w gabinecie weterynaryjnym?

Gabinety weterynaryjne generują wiele różnych rodzajów odpadów medycznych. Możemy do nich zaliczyć:

  • zużyte igły,
  • strzykawki,
  • bandaże,
  • części ciała i organy,
  • pojemniki na krew,
  • płyny ustrojowe,
  • zużyte peloidy.

Zdarza się również, że odpady te są zakaźne lub stanowią ryzyko biologiczne, co dodatkowo komplikuje ich składowanie i usuwanie.

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym — co do nich zaliczamy?

W rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach art. 3 ust. 8 odpady medyczne, to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Co oczywiste takie odpady wytwarzają...

Co to jest numer BDO i kogo dotyczy rejestracja? Podstawowe informacje

Co to jest BDO? Kto musi się zainteresować tym skrótem? To baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, która to zawiera rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Opisywany rejestr jest...

Karta ewidencji odpadów a karta przekazania odpadów – poznaj znaczenie KEO i KPO

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli w skrócie BDO jest uzupełniana danymi zbieranymi od jej użytkowników, którzy to są zobligowani do regularnego składania raportów. Jednym z pośrednich dokumentów powstających w wyniku tego...

Niebezpieczne odpady medyczne – co się do nich zalicza i jakie są rodzaje?

Odpady niebezpieczne? Czym są? Gdzie je wyrzucać? Jakie są obowiązki w kwestii odpadów niebezpiecznych? W celu odpowiedzi na te pytania trzeba się cofnąć do aktu sporządzonego w 1957 roku w Genewie. Jest nim "Accord européen relatif au transport international des...

Umowa na odbiór odpadów medycznych – na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Odpady medyczne to szczególny rodzaj odpadów, których odbiór i utylizacja podlegają ścisłym przepisom. Aby wyeliminować szkodliwy wpływ niebezpiecznych substancji na środowisko i zdrowie ludzi, konieczne jest ich właściwe przechowywanie, oznaczanie, odbiór, transport...

Zarządzanie i odbiór odpadów weterynaryjnych

Zarządzanie odpadami medycznymi w gabinecie weterynaryjnym wymaga przestrzegania szeregu regulacji prawnych i standardów sanitarnych. Odpady te muszą być segregowane, przechowywane i transportowane w sposób bezpieczny, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Najważniejsze wytyczne w tej kwestii są regulowane przez Ustawę z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Klasyfikacja odpadów weterynaryjnych i sposób ich utylizacji.

Utylizacja odpadów weterynaryjnych z firmą TPO

Firma TPO od ponad 20 lat jest kompleksowym partnerem w kwestii transportu i odbioru odpadów medycznych z gabinetów stomatologicznych. Działamy na terenie całej Polski, wspierając klientów w bezpiecznym i zgodnym z prawem zarządzaniu odpadami medycznymi.

Ponadto każdy tego typu podmiot ma obowiązek sporządzania sprawozdań BDO. Ten obowiązek zleca nam wiele gabinetów weterynaryjnych, dzięki czemu mogą być one spokojne, że dokumenty wypełnione są rzetelnie i nie wymagają korekt.

Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej, o naszych usługach i jak możemy pomóc w zarządzaniu odpadami w Państwa gabinecie weterynaryjnym.