ODBIÓR ODPADÓW Z PRYWATNYCH GABINETÓW LEKARSKICH

 

Jesteśmy zawsze na czas w Twoim gabinecie.
Swoje usługi wykonujemy profesjonalnie,
jesteśmy niezauważalni dla Twoich klientów.

 

Ponad 20 letnie doświadczenie oraz
rozwijające się zasoby logistyczne pozwalają nam
na obsługę każdego klienta na terenie Polski.
Działamy na terenie największych miast
m.in Łódź, Warszawa czy Gdańsk.

Zarządzanie odpadami medycznymi jest kluczowym aspektem działalności każdego prywatnego gabinetu lekarskiego – czy to dużej kliniki, czy prywatnej praktyki. Prywatne podmioty, mające podpisane umowy z NFZ, pracują w ochronie zdrowia według takich samych zasad, co podmioty publiczne. W Polsce istnieje ponad 4 tysiące tego typu placówek i każda z nich musi zadbać o zgodne z prawem zarządzanie odpadami medycznymi.

Odpady medyczne w prywatnych gabinetach lekarskich

W gabinetach lekarskich powstaje wiele różnych rodzajów odpadów medycznych, które są nie tylko potencjalnie szkodliwe dla zdrowia, ale także dla środowiska. W zależności od specjalizacji gabinetu lista generowanych odpadów będzie się różnić. Wśród nich pojawiają się zarówno odpady zakaźne, niebezpieczne inne niż zakaźne, jak i inne niż niebezpieczne. Niemniej do najpopularniejszych, zalicza się:

  • zużyte igły
  • skalpele
  • strzykawki
  • materiały biologiczne (tkanki, płyny ciała, próbki krwi)
  • zużyte leki
  • chemikalia
  • leki stosowane w chemioterapii
  • materiał genetyczny
  • materiał radioaktywny
  • opatrunki
  • podkłady.

Każdy z tych rodzajów odpadów wymaga odpowiedniego segregowania, magazynowania i utylizacji, aby minimalizować ryzyko dla zdrowia ludzi i środowiska.

Klasy i oznakowanie ADR w transporcie odpadów medycznych

Transport odpadów medycznych to kluczowy aspekt zarządzania w każdej placówce opieki zdrowotnej i nie tylko. Wymaga on szczególnej uwagi ze względu na potencjalne zagrożenia dla zdrowia publicznego i środowiska. Właściwe klasyfikowanie i oznakowanie tych odpadów...

Klasyfikacja odpadów weterynaryjnych i sposób ich utylizacji

Zarządzanie odpadami medycznymi, w tym weterynaryjnymi, jest kluczowym elementem działalności gabinetów weterynaryjnych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są kategorie odpadów weterynaryjnych, a także jak właściwie i bezpiecznie zarządzać tymi produktami. Ta wiedza...

Kody odpadów medycznych w gabinecie stomatologicznym

Gabinety stomatologiczne w wyniku świadczonych usług opieki dentystycznej generują różnego rodzaju odpady medyczne. Te natomiast wymagają szczególnej uwagi, ze względu na niebezpieczną specyfikę i potencjalne ryzyko przenoszenia różnych chorobotwórczych...

Segregacja odpadów medycznych – ważne zasady i rozporządzenie

Zarządzanie odpadami medycznymi to nie tylko kwestia utrzymania porządku, ale również kluczowy aspekt ochrony zdrowia publicznego i środowiska naturalnego. Wprowadzanie przez ustawodawcę przepisów dotyczących zasad segregacji odpadów medycznych i ich aktualizacja mają...

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym — co do nich zaliczamy?

W rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach art. 3 ust. 8 odpady medyczne, to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Co oczywiste takie odpady wytwarzają...

Postępowanie z odpadami w prywatnych gabinetach lekarskich – kolory worków

Odpady medyczne niebezpieczne, które nie są zakaźne, powinny być gromadzone w workach lub pojemnikach o barwie żółtej. Natomiast odpady medyczne uznane za zakaźne powinny być umieszczane w czerwonych workach lub pojemnikach. Odpady medyczne, które nie są klasyfikowane jako niebezpieczne, powinny trafiać do pojemników lub worków o kolorach innych niż żółty i czerwony.

Wszystkie zużyte igły, ostrza, pilniki oraz inne odpady medyczne o ostrych końcach i krawędziach powinny być umieszczone w specjalistycznym pojemniku o twardych ściankach, który jest zaprojektowany tak, aby zapobiec możliwości przekłucia lub przebicia.

Dodatkowo, worki zawierające odpady medyczne muszą być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone, aby uniemożliwić dostęp osobom nieupoważnionym oraz zwierzętom, takim jak insekty czy gryzonie. Szczegółowe informacje dotyczące segregacji i przechowywania odpadów medycznych są dostępne w naszym artykule Jak przechowywać odpady medyczne? Wymagania i procedury postępowania.

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych z gabinetów lekarskich

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych z gabinetów lekarskich to jeden z końcowych, ale kluczowych etapów w całym procesie zarządzania odpadami. Dlatego ważna jest współpraca z doświadczoną i rzetelną firmą oferującą odbiór odpadów medycznych z gabinetów lekarskich.

Firma TPO ma 20-letnie doświadczenie w tym zakresie, współpracując ze szpitalami, laboratoriami, przychodniami, domami opieki i wieloma innymi podmiotami, które generują odpady.

W zakres naszych usług wchodzi również obsługa BDO. Każdy podmiot generujący odpady ma obowiązek sporządzania ewidencji. Wspieramy klientów w tym zakresie, gwarantując kompleksowe i bezbłędne dokumentowanie.

Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej, o naszych usługach i jak możemy pomóc w zarządzaniu odpadami w prywatnych gabinetach lekarskich.

Wycena

Wprowadź dane swojej firmy by uzyskać ofertę cenową dopasowaną do Twoich potrzeb.

TPO sp. z o.o.
ul. Tymienieckiego 22/24
90-349 Łódź

NIP: 729-24-14-627
REGON: 472284523

BDO: 000037108