ODBIÓR ODPADÓW MEDYCZNYCH
Z DOMÓW OPIEKI

 

Jesteśmy zawsze na czas w Twoim gabinecie.

 

Ponad 20 letnie doświadczenie oraz
rozwijające się zasoby logistyczne pozwalają nam
na obsługę każdego klienta na terenie Polski.
Działamy na terenie największych miast
m.in Łódź, Warszawa czy Gdańsk.

W domach opieki społecznej w wyniku świadczonej pomocy powstają różnego rodzaju odpady, z których część z nich należy zaliczyć do grupy odpadów medycznych i odpadów niebezpiecznych. Właściwe gospodarowanie, odbiór i utylizacja tych odpadów są nie tylko kwestią bezpieczeństwa osób przebywających w domach opieki społecznej, a wręcz są obowiązkiem nałożonym przez przepisy prawa. Te regulują konkretny sposób postępowania z danymi odpadami, także tym, powstającymi w domach opieki społecznej.

Rodzaje odpadów z domów opieki społecznej

Poza typowymi odpadami gospodarczymi, które w niewielkim stopniu różnią się od śmieci generowanych przez gospodarstwa domowe, w domach opieki społecznej powstaje szereg niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i dla środowiska odpadów medycznych. Są to przede wszystkim odpady ostre, czyli wszelkiego rodzaju igły, ostrza, odpady zawierające materiał zakaźny, czyli opatrunki, gazy, waciki, oraz inne odpady niebezpieczne, takie jak przeterminowane leki i chemikalia.

Gospodarowanie i odbiór odpadów z domów opieki społecznej

Zarządzanie odpadami medycznymi w każdym domu opieki społecznej wymaga przestrzegania szeregu wymogów prawnych i standardów sanitarnych. Odpady te muszą być segregowane przy egzekwowaniu odpowiedniego systemu, w którym wykorzystuje się worki i pojemniki w odpowiednich kolorach. Ich tymczasowe przechowywanie również musi się odbywać w ściśle określonych warunkach, tak by zapewnić bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i pensjonariuszom.

Kody odpadów medycznych w gabinecie stomatologicznym

Gabinety stomatologiczne w wyniku świadczonych usług opieki dentystycznej generują różnego rodzaju odpady medyczne. Te natomiast wymagają szczególnej uwagi, ze względu na niebezpieczną specyfikę i potencjalne ryzyko przenoszenia różnych chorobotwórczych...

Karta ewidencji odpadów a karta przekazania odpadów – poznaj znaczenie KEO i KPO

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli w skrócie BDO jest uzupełniana danymi zbieranymi od jej użytkowników, którzy to są zobligowani do regularnego składania raportów. Jednym z pośrednich dokumentów powstających w wyniku tego...

Dokumenty ADR – jakie obowiązki ma wytwórca odpadów medycznych?

Każdy podmiot, który podczas swojej działalności wytwarza, przetwarza lub transportuje odpady medyczne niebezpieczne, musi znać i przestrzegać międzynarodowych przepisów ADR. Te zasady dotyczą zarówno firm przemysłowych, usługowych, jak i placówek medycznych, a ich...

Utylizacja odpadów medycznych z firmą TPO

Odbiór odpadów z domów opieki społecznej to jedna z podstawowych gałęzi działalności firmy TPO, która już od ponad 20 lat świadczy profesjonalne usługi na terenie całej Polski w kwestii transportu, odbioru i utylizacji odpadów medycznych. Oferujemy także usługę integracji z BDO i pomoc w formalnościach związanych z tą bazą danych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym wykwalifikowanym personelem, aby dowiedzieć się więcej, o naszych usługach w zakresie zarządzania odpadami z domów opieki społecznej.

Wycena

Wprowadź dane swojej firmy by uzyskać ofertę cenową dopasowaną do Twoich potrzeb.

TPO sp. z o.o.
ul. Tymienieckiego 22/24
90-349 Łódź

NIP: 729-24-14-627
REGON: 472284523

BDO: 000037108