Ponad 20 letnie doświadczenie oraz
rozwijające się zasoby logistyczne pozwalają nam
na obsługę każdego klienta na terenie Polski.
Działamy na terenie największych miast
m.in Łódź, Warszawa czy Gdańsk.

Tatuaże, które dla wielu stanowią efektowną ozdobę ciała, są wykonywane podczas bolesnego procesu, który wiąże się z koniecznością przerwania ciągłości skóry. Każda taka sytuacja wiąże się z ryzykiem zakażenia. Studia tatuażu często także wykonują usługi związane z piercingiem, czyli przekłuwaniem różnych części ciała. Dlatego przestrzeganie wysokich norm higienicznych w studiach tatuaży jest tak ważne. Składa się na to także odpowiednie gospodarowanie odpadami, które powstają w wyniku świadczonych usług.

Studio tatuażu a generowane odpady

W rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach art. 3 ust. 8, a także biorąc pod uwagę katalog rodzajów odpadów wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów, należy uznać, że studia tatuażu wytwarzają odpady medyczne.

Najczęściej spotykanymi odpadami niebezpiecznymi powstającymi w salonach i studiach tatuażu są igły i kartridże wykorzystywane w procesie tatuowania. Takie zużyte narzędzia do tatuowania mogą być nośnikiem chorobotwórczych drobnoustrojów, toksyn, bakterii, a nawet wirusów. Ponadto muszą być traktowane jako odpady ostre.

Odpad medyczny to także różnego rodzaju gazy, waciki, czy chusteczki. One także po użyciu mogą być nośnikiem niebezpiecznego materiału biologicznego – na przykład w postaci krwi.

Sprawozdanie BDO – na czym polega i jak zrobić korektę?

Sprawozdanie BDO (Baza Danych Odpadowych) to raport roczny, który przedstawia informacje dotyczące gospodarowania odpadami w danym okresie. Sprawozdanie BDO jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także narzędziem pozwalającym na monitorowanie i doskonalenie procesów...

Transport odpadów niebezpiecznych – przepisy i uprawnienia ADR

Zarządzanie i transport odpadów medycznych to tematy złożone, wymagające ścisłego przestrzegania przepisów i standardów. Szczególnie gdy mówimy o odpadach niebezpiecznych. W związku z globalną troską o zdrowie publiczne i ochronę środowiska, odpowiednie postępowanie z...

Segregacja odpadów medycznych – ważne zasady i rozporządzenie

Zarządzanie odpadami medycznymi to nie tylko kwestia utrzymania porządku, ale również kluczowy aspekt ochrony zdrowia publicznego i środowiska naturalnego. Wprowadzanie przez ustawodawcę przepisów dotyczących zasad segregacji odpadów medycznych i ich aktualizacja mają...

Utylizacja odpadów ze studia tatuażu z firmą TPO

Odbiór odpadów ze studia tatuażu przez firmę TPO to znaczące ułatwienie dla osób prowadzących taką działalność. Firma TPO od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi na terenie całej Polski w kwestii odbioru i utylizacji odpadów medycznych. Oferuje także wsparcie w zakresie formalności sprawozdawczych do BDO. Zapraszamy do kontaktu z naszym wykwalifikowanym personelem, aby dowiedzieć się więcej, o naszych usługach w zakresie odbiorów odpadów ze studia tatuażu.

Wycena

Wprowadź dane swojej firmy by uzyskać ofertę cenową dopasowaną do Twoich potrzeb.

TPO sp. z o.o.
ul. Tymienieckiego 22/24
90-349 Łódź

NIP: 729-24-14-627
REGON: 472284523

BDO: 000037108